خصوصیات انواع پارچه تریکو پنبه با خواص منحصر به فرد

منسوجات تنوع بسیار زیادی دارد که یکی از این نمونه ها پارچه های گردباف یا پارچه های تریکو است. پارچه تریکو انواع مختلفی دارد. می توان گفت بیان نام همه آنها غیر ممکن است. نزدیک به 300 نمونه پارچه تریکو وجود دارد.

آیا تا کنون به خصوصیات انواع پارچه تریکو با خواص منحصر به فرد فکر کردید؟ آیا می خواهید به خواص منحصر به فرد انواع پارچه تریکو پی بردید؟

یکی از نمونه هایی که خواهان بسیاری دارد پارچه تریکو پنبه ای است. این نمونه ها هر یک خواص منحصر به فردی دارند. پس ابتدا باید بدانیم چه نمونه هایی از این منسوجات وجود دارد. سپس به خواص آن را بیان می نماییم.

انواع مشهور و پر کاربرد پارچه عبارتند از

  • یکرو پنبه
  • دورو پنبه
  • جودون پنبه
  • جودون پلی استر پنبه

 

پارچه اسپان لاکرا

پارچه یکرو پنبه

این پارچه از الیاف و نخ پنبه تولید می شود. هیچ نخ دیگر با آن ترکیب نمی شود. این پارجه را به صورت یکرو تولید می کنند. این پارجه را با دستگاه های گردباف یکرو سیلندر تولید می کنند. نام این پارچه بر اساس همین نحوه ی تولید است. در مورد مشخصات این پارجه باید خدمت شما عرض کنم که این پارچه 100% از نخ پنبه مورد استفاده قرار می گیرد. این پارجه به دلیل به کار بردن نخ پنبه در آن، شاخصه های منحصر به فرد را به پارچه می دهد. این منسوج به خاطر استفاده از نخ پنبه، منفذ ها یا سوراخهای ریز وجود دارد که در تابستان هوا در آن رفت و آمد دارد و باعث ایجاد گرما در تابستان نمی شود.

در فصل زمستان به دلیل این منفذ ها و وجود هوا در بافت این پارجه حالت عایق حرارتی ایجاد می شود و باعث ایجاد گرما در زمستان می شود. این قابلیت این پارچه را برای تمام فصول سال منحصر به فرد می کند.

 

پارچه کیلویی

پارچه دورو پنبه

در این پارجه از نخ پنبه در بافت آن استفاده می شود.این پارجه را با دستگاه های گردباف دورو تولید می کنند به همین دلیل به این پارجه دورو پنبه می گویند. این منسوج از پارچه یکرو پبنه ضخیم است و بیشتر برای زمستان مورد استفاده قرار می گیرد.

این پارجه به دلیل قرار گرفتن در دسته ی پارچه های ضخیم برای فصل زمستان مناسب می باشد و گرمای دلچسبی را به شما القاء می کند.

 

پارچه تریکو ساده

پارچه جودون پنبه

این پارجه را از نخهای پنبه در بافت آن استفاده می شود و 100% آن از پنبه است. اگر به بافت این منسوج دقت کنید حالت لوزی لوزی دارد. حالت شکل لوزی برجستگی و فرو رفتگی دارد. این شکل بافت را با روش تولیدی ایجاد می کنند. این پارچه معمولا با دستگاه گردباف دورو بافته می شود.

این پارجه به دلیل استفاده از پنبه در بافت آن و وجود حالت سوزنی در سطح آن حالت خنکی را به استفاده کننده القاء می کند. در تابستان احساس خوشایندی به شخص استفاده کننده می دهد. این پارچه را معمولا برای فصل تابستان مورد استفاده قرار می گیرد. البته برای مناطق گرمسیر کشور در تمام فصول سال مورد استفاده قرار می گیرد.

پارچه جودون پلی استر پنبه

این پارچه از دو نخ پلی استر و پنبه تولید می شود. از پارچه جودون پنبه ارزانتر است. این منسوج به دلیل استفاده از نخ پلی استر و پنبه همچنان حالت خنکی خود را حفظ کرده اما به خنکی جودون پنبه نمی رسد.

 

پارچه جودون پلی استر

خصوصیات انواع پارچه تریکو پنبه

مواردی را که در بالا به مطرح کردم خصوصیات انواع پارچه تریکو پنبه است. که هر یک خواص منحصر به فرد دارد. البته شایان ذکر است که نمونه های دیگر هم در گروه پارچه تریکو پنبه وجود دارد ولی مدلهایی که در بالا به آن پرداختم پرکاربرد ترین و مشهورترین این مدل می باشد.

پارچه کیلویی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما